B32776H8276K000
DigiKey Part Number
495-76666-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32776H8276K000
Description
CAP FILM 27UF 10% 700VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 µF Film Capacitor 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32776H8276K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max)
1.673" (42.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
700V
Dielectric Material
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.8 mOhms