B32716H8306K000
DigiKey Part Number
495-B32716H8306K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32716H8306K000
Description
MKP DC FILTERING - 800VDC, 30UF
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Size / Dimension
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
1.772" (45.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
800V
Applications
Automotive
Dielectric Material
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.3 mOhms