B32714H9106K000
DigiKey Part Number
495-B32714H9106K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32714H9106K000
Description
MKP DC FILTERING - 900VDC, 10UF
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 900V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
900V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5 mOhms