B32672L6473J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.047 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32672L6473J189
DigiKey Part Number
B32672L6473J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32672L6473J189
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32672L6473J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
250V
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
630V