B32656S2104J564
DigiKey Part Number
B32656S2104J564-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32656S2104J564
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 800V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
Category
Dielectric Material
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
20 mOhms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Mounting Type
Chassis Mount
Termination
Screw Terminals
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.984" (25.00mm)
Voltage Rating - AC
800V
Applications
Snubber
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)