B32529C3683K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C3683K189
DigiKey Part Number
B32529C3683K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C3683K189
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C3683K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V