B32529C1332J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 5 944
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 2 128
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Direct
Cornell Dubilier Knowles
3300 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C1332J000
DigiKey Part Number
495-1135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1332J000
Description
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C1332J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V