Image for B32529C0334J289 is not available
B32529C0334J289
DigiKey Part Number
495-B32529C0334J289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529C0334J289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C0334J289
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C0334J289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.287" L x 0.118" W (7.30mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V