B32524Q3685J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
B32524Q3685J189
DigiKey Part Number
B32524Q3685J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32524Q3685J189
Description
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32524Q3685J189 Models
Category
Voltage Rating - DC
250V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
160V