B32522N6154J000
DigiKey Part Number
495-1248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522N6154J000
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 200V 450V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32522N6154J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
450V