B32522C1475K189
DigiKey Part Number
495-B32522C1475K189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32522C1475K189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522C1475K189
Description
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32522C1475K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V