B32521E6683K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3 989
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3 800
Datasheet
WIMA
WIMA
0.068 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32521E6683K289
DigiKey Part Number
B32521E6683K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521E6683K289
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32521E6683K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
400V