B32521C3154J189
DigiKey Part Number
495-B32521C3154J189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32521C3154J189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521C3154J189
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32521C3154J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V