B32521C1474J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 653
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
WIMA
In Stock: 0
WIMA
0.47 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32521C1474J189
DigiKey Part Number
B32521C1474J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521C1474J189
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32521C1474J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V