B32520C3104K289
DigiKey Part Number
495-2426-1-ND - Cut Tape (CT)
495-2426-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C3104K289
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32520C3104K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V