ACH32C-100-T001 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 60 810
Datasheet
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 10pF 6 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
ACH32C Series
ACH32C-100-T001
DigiKey Part Number
ACH32C-100-T001-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACH32C-100-T001
Description
FILTER LC(T) 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ACH32C-100-T001 Models
Category
Current
6 A
Manufacturer
TDK
Values
C = 10pF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Applications
General Purpose
Type
Low Pass
Voltage - Rated
50V
Filter Order
3rd
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LC (T-Type)
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Attenuation Value
-15dB @ 2GHz ~ 6GHz
Height
0.091" (2.30mm)