HAL1002UT-A
DigiKey Part Number
HAL1002UT-ATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAL1002UT-A
Description
MAGNETIC SWITCH PROG TO92-3
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Switch Programmable Push-Pull Hall Effect TO-92-3
Category
Current - Output (Max)
10mA
Mfr
Output Type
Push-Pull
Series
Features
Temperature Compensated
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Function
Programmable
Qualification
AEC-Q100
Technology
Mounting Type
Through Hole
Sensing Range
Programmable
Supplier Device Package
TO-92-3
Voltage - Supply
4.5V ~ 8.5V
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Current - Supply (Max)
10mA