SPM4020T-2R2M-LR
DigiKey Part Number
445-174475-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174475-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174475-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM4020T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 4.4A 61.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.4 A 61.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM4020T-2R2M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
61.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)