SPM3020T-1R5M-LR
DigiKey Part Number
445-174454-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174454-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3020T-1R5M-LR
Description
FIXED IND 1.5UH 3.4A 55 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 55mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM3020T-1R5M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
55mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)