SPM3012T-1R5M-LR
DigiKey Part Number
445-174442-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174442-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174442-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3012T-1R5M-LR
Description
FIXED IND 1.5UH 2.9A 81.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.9 A 81.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SPM3012T-1R5M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
81.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)