MLG0603S2N2ST000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-3091-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLG0603S2N2ST000 |
Description | FIXED IND 2.2NH 400MA 250 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 250mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLG0603S2N2ST000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 250mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 4 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 8GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0201 (0603 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |