C4532X7S2A335K200KB
DigiKey Part Number
445-13447-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13447-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13447-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7S2A335K200KB
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1812
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7S2A335K200KB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)