ACM9070-701-2PL-TL01
DigiKey Part Number
445-2216-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2216-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2216-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM9070-701-2PL-TL01
Description
CMC 5A 2LN 700 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM9070-701-2PL-TL01 Models
Category
Current Rating (Max)
5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz