DL-120-24-00-00-00
DL-120-24-00-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
DL-120-24-00-00-00
DigiKey Part Number
926-1090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DL-120-24-00-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-LIQ 122W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Liquid Thermoelectric Assembly 122 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DL-120-24-00-00-00 Models
Category
Current
4.2 A
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Voltage
24 V
Series
Power - Input
101 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 62°C
Part Status
Active
Weight
1.5 lbs (680.4 g)
Heat Transfer Type
Direct to Liquid
Dimensions - Overall
140mm L x 60mm W x 39mm H
Power - Cooling
122 W