DA-135-24-02-00-00
MFG_DA-1x5-24-02-00-00_A
DA-135-24-02-00-00
DigiKey Part Number
1487-1185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-135-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 135W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 135 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-135-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
166 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 42°C
Part Status
Active
Weight
6.4 lbs (2.9 kg)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 152mm W x 94mm H
Power - Cooling
135 W
Base Product Number
Current
6.9 A