DA-045-24-02-00-00
DA-045-24-02-00-00
DA-045-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1076-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-045-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 45W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 45 W
EDA/CAD Models
DA-045-24-02-00-00 Models
Voltage
24 V
Power - Input
60 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Weight
2.6 lbs (1.2 kg)
Dimensions - Overall
160mm L x 122mm W x 86mm H
Power - Cooling
45 W
Base Product Number
Current
2.5 A