ADFGP.60A.01.0150D
DigiKey Part Number
931-ADFGP.60A.01.0150D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADFGP.60A.01.0150D
Description
ACTIVE ALL BAND GNSS HIGH PRECIS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Module SMA Male Chassis Mount
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
1.3dBi, 1.8dBi, -1.3dBi, 4.1dBi, 4.4dBi, 3.7dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 150mm, LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.752" (19.10mm)
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.227GHz, 1.278GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz