UMK105CH751JVHF
DigiKey Part Number
587-5098-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5098-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5098-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105CH751JVHF
Description
CAP CER 750PF 50V CH 0402
Customer Reference
Detailed Description
750 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
UMK105CH751JVHF Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%