UMK105CG621JVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 11 404
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
620 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105CG621JVHF
DigiKey Part Number
UMK105CG621JVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105CG621JVHF
Description
CAP CER 620PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105CG621JVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)