UMK063CG2R7CTHF
DigiKey Part Number
587-UMK063CG2R7CTHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-UMK063CG2R7CTHFCT-ND - Cut Tape (CT)
587-UMK063CG2R7CTHFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK063CG2R7CTHF
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
UMK063CG2R7CTHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)