TMK107BJ105MAHT
DigiKey Part Number
587-6356-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6356-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6356-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK107BJ105MAHT
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TMK107BJ105MAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)