TMK105BJ224MVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 4 611
Datasheet
0.22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK105BJ224MVHF
DigiKey Part Number
TMK105BJ224MVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK105BJ224MVHF
Description
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK105BJ224MVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)