TMK105BJ104KP-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 3 147
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK105BJ104KP-F
DigiKey Part Number
TMK105BJ104KP-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK105BJ104KP-F
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK105BJ104KP-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)