TMK105ABJ474MV-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK105ABJ474MV-F
DigiKey Part Number
TMK105ABJ474MV-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK105ABJ474MV-F
Description
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK105ABJ474MV-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)