TMK042CG9R9CD-W is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 39 698
Parametric Equivalent
9.9 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK042CG9R9CD-W
DigiKey Part Number
TMK042CG9R9CD-W-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK042CG9R9CD-W
Description
CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK042CG9R9CD-W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)