TMK042CG470JC-W
DigiKey Part Number
587-5771-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5771-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK042CG470JC-W
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
47 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
TMK042CG470JC-W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)