TMF107B7474KAHT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 205
Datasheet
In Stock: 2 685
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TMF107B7474KAHT
DigiKey Part Number
587-TMF107B7474KAHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-TMF107B7474KAHTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMF107B7474KAHT
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMF107B7474KAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)