MSRLA165SC7225MTNA01 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0306 (0816 Metric)
MSRLA165SC7225MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSRLA165SC7225MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSRLA165SC7225MTNA01
Description
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0306
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MSRLA165SC7225MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)