MSASX45YAB7222KTCA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 004
Datasheet
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MSASX45YAB7222KTCA01
DigiKey Part Number
587-MSASX45YAB7222KTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASX45YAB7222KTCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASX45YAB7222KTCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASX45YAB7222KTCA01
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASX45YAB7222KTCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)