MSASU32MSB5106KPNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU32MSB5106KPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASU32MSB5106KPNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASU32MSB5106KPNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU32MSB5106KPNA01
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MSASU32MSB5106KPNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)