MSASU105SCG681JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 670
Datasheet
In Stock: 0
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
TDK
Samsung Electro-Mechanics
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MSASU105SCG681JFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU105SCG681JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU105SCG681JFNA01
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASU105SCG681JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)