MSASU105SB7682MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
6800 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MSASU105SB7682MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU105SB7682MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU105SB7682MFNA01
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASU105SB7682MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)