MSAST31LAB7106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST31LAB7106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST31LAB7106MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST31LAB7106MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST31LAB7106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MSAST31LAB7106MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)