MSAST063SCG1R8CFNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST063SCG1R8CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST063SCG1R8CFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST063SCG1R8CFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST063SCG1R8CFNA01
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.8 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)