MSAST063SB7332MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 6 413
Datasheet
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
3300 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MSAST063SB7332MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST063SB7332MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST063SB7332MFNA01
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSAST063SB7332MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)