MSAST063SB7152MFNA01 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 587-MSAST063SB7152MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MSAST063SB7152MFNA01 |
Description | CAP CER 1500PF 25V X7R 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1500 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MSAST063SB7152MFNA01 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |