MSAST042SCG0R9CWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.9 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
MSAST042SCG0R9CWNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST042SCG0R9CWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST042SCG0R9CWNA01
Description
CAP CER 0.9PF 25V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSAST042SCG0R9CWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)