MSASQ21GSB7682KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Knowles Syfer
Knowles Syfer
TDK
TDK
6800 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MSASQ21GSB7682KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASQ21GSB7682KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASQ21GSB7682KTNA01
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASQ21GSB7682KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)