MSASL329JB5335KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MSASL329JB5335KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL329JB5335KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL329JB5335KTNA01
Description
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASL329JB5335KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)