MSASL042SB5102MWNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
MSASL042SB5102MWNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL042SB5102MWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL042SB5102MWNA01
Description
CAP CER 1000PF 10V X5R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASL042SB5102MWNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)